35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Policia amerikane arreston një të dyshuar për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996

Policia amerikane ka akuzuar një ish-udhëheqës bande për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996.I njohur si “legjenda e hip-hop-it”, i lindur në Nju Jork, u qëllua katër herë në moshën 25-vjeçare në një sulm me makinë në Las Vegas.

Siç raporton BBC, të premten, juria e madhe e Nevadës paditi Duane “Keffe D” Davis, 60 vjeç, për një akuzë për vrasje me një armë vdekjeprurëse.

Policia thotë se ai kishte planifikuar të shtënat vdekjeprurëse pasi nipi i tij u përfshi në një përleshje me Shakur në një kazino.Davis u arrestua pranë shtëpisë së tij në Las Vegas herët të premten dhe do të dalë në gjykatë brenda disa ditësh.

Greg Kading, një detektiv në pension i policisë së Los Anxhelosit, i cili kaloi vite duke hetuar vrasjen e Shakurit, i tha Associated Press se nuk ishte i befasuar nga arrestimi i zotit Davis: “Të gjithë komplotistët ose pjesëmarrësit e tjerë të drejtpërdrejtë janë të gjithë të vdekur,” tha Kading, duke e thirrur zotin Davis. “njeriu i fundit në këmbë” në këtë rast.

Më Shumë

Punime intensive për ndërtimin e tualeteve publike në Prizren

Punimet për ndërtimin e tualeteve publike përballë ndërtesës së Administratës Komunale në Prizren po vazhdojnë me intensitet të lartë. Ky projekt është pjesë e aktiviteteve...

Kurti viziton korrje-shirjet në Malishevë: Djerrina me gurë është bërë arë me grurë – buka jonë, në sofrën tonë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin, panë nga afër korrje-shirjen e grurit te fermeri Asman Kryeziu në Malishevë. Kurti...

Lajmet e Fundit