3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Policia amerikane arreston një të dyshuar për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996

Policia amerikane ka akuzuar një ish-udhëheqës bande për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996.I njohur si “legjenda e hip-hop-it”, i lindur në Nju Jork, u qëllua katër herë në moshën 25-vjeçare në një sulm me makinë në Las Vegas.

Siç raporton BBC, të premten, juria e madhe e Nevadës paditi Duane “Keffe D” Davis, 60 vjeç, për një akuzë për vrasje me një armë vdekjeprurëse.

Policia thotë se ai kishte planifikuar të shtënat vdekjeprurëse pasi nipi i tij u përfshi në një përleshje me Shakur në një kazino.Davis u arrestua pranë shtëpisë së tij në Las Vegas herët të premten dhe do të dalë në gjykatë brenda disa ditësh.

Greg Kading, një detektiv në pension i policisë së Los Anxhelosit, i cili kaloi vite duke hetuar vrasjen e Shakurit, i tha Associated Press se nuk ishte i befasuar nga arrestimi i zotit Davis: “Të gjithë komplotistët ose pjesëmarrësit e tjerë të drejtpërdrejtë janë të gjithë të vdekur,” tha Kading, duke e thirrur zotin Davis. “njeriu i fundit në këmbë” në këtë rast.

Më Shumë

Rruga Zhur-Sharr e bllokuar nga bora, vozitësit në vështirësi të mëdha

Në fund të nëntorit, bora ka zë në befasi institucionet gjegjëse, pasi disa rrugë thuajse janë bërë të pakalueshme. Një rrugë që është e mbuluar...

FSK bashkë me qytetarë feston “Ditën e Forcës”

Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e “Ditës së Forcës”, sot, duke filluar nga ora 10:00 deri në ora...

Lajmet e Fundit