26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Policia gjen dy sirianë në Vërmicë, arreston një të dyshuar për kontrabandim të tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shoqëruar në stacionin policor një person pasi në veturën e tij janë gjetur dy shtetas sirian, raporton PrizrenPress

Vetura është ndaluar në pikën kufitare në Vermicë.

Sipas Policisë, personat nga Siria dyshohet që janë kontrabanduar.

Njësia përkatës policore është duke u marr me rastin.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 21:40./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kundër grevës në arsim, por qeveria duhet të reflektojë

Sindikata e Arsimit, ka paralajmëruar se me datë 1 shtator i gjithë sistemi arsimor do të jetë në grevë nëse deri atëherë qeveria nuk...

Kush është “shpëtimtari” i Putinit që u arrestua në Serbi me shumë të majme parash dhe smeraldë

Hulumtimi i ri i agjencisë Reuters ka zbuluar se Kremlini prej kohësh kishte organizuar luftën në Ukrainë, ku qysh vitin e kaluar kishte dërguar...

Lajmet e Fundit