18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Policia italiane arreston 4 persona për vjedhjen e orës së Leclerc

Policia italiane ka arrestuar katër persona të kërkuar në lidhje me vjedhjen e një ore luksoze nga piloti i Ferrari-t në Formula 1, Charles Leclerc vitin e kaluar.

Përmes një komunikate, policia ka bërë me dije se gjatë bastisjes në shtëpinë e njërit prej të dyshuarve kanë gjetur dy “orë me vlerë, prejardhja e të cilave do të hetohet më tej”.

Leclerc, i cili është nga Monte Carlo, iu vodh ora ekskluzive Richard Mille nga kyçi i dorës në vendpushimin bregdetar italian të Viareggio prillin e kaluar.

Vjedhja ndodhi kur drejtuesit të Formula 1 iu afruan dy persona të veshur me helmeta motorrike, të cilët i kërkuan një selfie.

Sakaq, një burim hetimor për “Reuters” ka thënë se nuk ishte ende e mundur të thuhet nëse ndonjëra nga orët e gjetura ishte ajo e vjedhur nga Leclerc. Albanian Post

Më Shumë

Kroos pensionohet si ‘Mbret’ – lë pas karrierë ëndrrash

Shtatë vjet te Bayern Muncheni, dhjetë te Real Madridi. Kampion bote me Gjermaninë. Fitues i pesëfishtë i Ligës së Kampionëve. Madje më 1 qershor mund ta...

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti...

Lajmet e Fundit