15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Policia e Kosovës arreston dy policë të EULEX-it

EULEX-pjestartPolicia ka arrestuar dy policë gjermanë të EULEX-it, të premtën rreth orës 2:00, ka njoftuar policia, shkruan Zëri. Sipas policisë, ata ishin në gjendje të dehur, ndërsa duke ecur këndonin dhe thyenin shishe në qendër të qytetit të Mitrovicës.

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës të stacionit në jug të Mitrovicës kanë ndalur dy policët gjermanë të EULEX-it në rrugën “Mbretëresha Teutë”, të cilët ishin duke thyer shishe e shqelmuar gjëra afër shëtitore. Ata janë dërguar në stacionin policor, ndërsa janë liruar pasi që paraprakisht janë njoftuar eprorët e tyre.

Më Shumë

Totaj priti zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj priti sot zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit të Republikës së Turqisë. Diskutimi kryesor u përqendrua në qeverisjen...

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Lajmet e Fundit