14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Policia në Prizren sekuestron 22 armë zjarri të përdorura në gazmende familjare

Policia e Kosovës në kuadër të drejtorisë rajonale në Prizren gjatë javëve të fundit ka konfiskuar gjithsej 22 armë zjarri të cilat janë përdorur gjatë ngjarjeve familjareve, shkruan PrizrenPress.

Siç ka njoftuar Policia e Kosovës, në të gjitha rastet janë arrestuar të dyshuarit.

“Gjatë javëve të fundit policia ka konfiskuar një numër të konsiderueshëm të armëve, kryesisht armë të cilët janë përdorë në gazmende familjare duke rrezikuar vetën dhe të tjerët. Konkretisht nga data 15 Korrik 2022 deri më ditën e sotme ( 19.08.2022), nga stacionet policore në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Prizren, janë konfiskuar gjithsej 22 (njëzet e dy) armë të ndryshme, kryesisht armë të përdorura nëpër gazmende familjare”, thuhet në njoftimin e PK-së./ PrizrenPress.com

No photo description available.No photo description available.May be an image of indoorNo photo description available.No photo description available.

Më Shumë

Foshnjës tetë muajshe indiane i hiqet thonj-prerësi nga fyti pasi e kishte gëlltitur gabimisht

Një thonj prerës i është hequr nga fyti një djali tetë muajsh, pasi e ka gëlltitur aksidentalisht. Fotot tronditëse tregojnë mjekë të shumtë që përpiqen...

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit, lagjet...

Lajmet e Fundit