9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Policia shkel ligjin duke tentuar të blejë vetura

Policia  Kosoves-ShqiperiseGjykata e Tenderëve ka konstatuar shkelje të Ligjit të prokurimit nga ana e Policisë së Kosovës në tenderin për furnizim me vetura.

Tenderi 4.2-milionësh OSHP-ja ka urdhëruar që të anulohet dhe i njëjti të kthehet në ritenderim. Policia e Kosovës ka dështuar të furnizohet me vetura që nga viti 2011, kur për herë të parë e ka hapur tenderin,shkruan KD.

Policia e Kosovës ka bërë sërish shkelje të Ligjit të prokurimit në tentim për t’u furnizuar me vetura. Gjykata e Tenderëve ka konstatuar se Policia e Kosovës ka bërë specifika teknike favorizuese për një prodhues, duke i diskriminuar prodhuesit e tjerë të veturave. Ajo ka urdhëruar që tenderi të anulohet, dhe gjatë ritenderimit të hiqen specifikat teknike që janë diskriminuese për shumë marka të veturave.

Më Shumë

Takimi Kurti-Vuçiq, shefi i NATO-s: Pres konstruktivitet dhe përparim në dialog

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë sot se pret konstruktivitet nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nga...

Dogana në Vërmicë zbulon rreth 30 mijë euro mjete monetare të padeklaruara

Njësit e doganës kanë arritur që të zbulojnë dhe parandalojnë futjen e mjeteve monetare në formë ilegale. Sot në orët e para të mëngjesit...

Lajmet e Fundit