18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Gorani: Qeveria gjithëpërfshirëse, joreformiste

Dukagjin_Gorani1Analisti politik Dukagjin Gorani e ka vlerësuar të gabueshme idenë për një qeveri gjithëpërfshirëse që është propozuar nga PDK-ja.

Ai ka deklaruar se kjo lloj qeverie do të ishte konformiste, shkruan Epoka e re.

Gorani ka thënë se qëllimi i një qeverie gjithëpërfshirëse do të ishte stabiliteti ndërpartiak në Kuvend, e jo angazhimi për reforma legjislative, politike apo ekonomike.

Gorani ka treguar se e vetmja dobi nga një qeveri gjithëpërfshirëse do të ishte vazhdimi i procesit të dialogut me Serbinë dhe BE-në në rreth marrëveshjes për Stabilizim dhe Asocim.

Më Shumë

`Liria ka emër` organizon `Marsh për drejtësi` për ish-krerët e UÇK-së

Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së...

Usyk kapet me Furyn: O barkmadh lakmitar

Kampioni i peshave të rënda, Oleksander Usyk, ka shpërthyer ndaj britanikut, Tyson Fury, duke thënë se nuk e ka në plan të bëhet pjesë...

Lajmet e Fundit