23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Pranvera e bukur në fshatin Struzhë

Fshati Struzhe, një fshat që gjendet jo më shumë se 17 km larg qytetit të Prizrenit dhe me një natyrë mjaft tërheqëse. Është fshati i vetëm shqiptar në mesin e 19 fshatrave të Luginës së Lumbardhit të banuara me popullatë boshnjake e serbe.

Ky lokalitet dikur kishte dhjetëra shtëpi dhe qindra banorë, ndërsa tani këtu jetojnë vetëm 25 familje me më pak se 200 anëtarë.

Disa fotografi që do i shikoni më poshtë tregojnë bukuri magjepsëse dhe të jashtëzakonshme të këtij fshati sidomos në stinën e pranverës.

Vlen të theksohet se karakteristikë e veçantë e atyre pak banorve që jetojnë e punojnë në këtë fshat është, mikëpritja dhe dashamirësia e tyre ndaj vizitorëve.

Më poshtë, ju sjellim disa fotografi të mrekullueshme të realizuar nga Bajram Pireci.

Më Shumë

Edhe një fazë e shpërndarjes së pajisjeve bujqësore nga komuna e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Larufi, ka bërë me dije se së bashku me zyrtarët e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural...

City hedh poshtë pretendimet se ka arritur marrëveshje me Barcelona-n për Silva-n

Bernardo Silva po kërkon të largohet nga Manchester City këtë verë. Portugezi synon të ndryshojë ambient dhe Barcelona është destinacioni i preferuar. Sipas mediave britanike,...

Lajmet e Fundit