12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Prezantohet bashkëpunimi civilo-ushtarak

FSK12-16Ministria për Forcën e Sigurisë sot prezanton projektet në fushën e bashkëpunimit civilo-ushtarak, të realizuara nga Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), në periudhën 2010 – 2013. Në këtë prezantim do të paraqitet edhe broshura që promovon projektet më të rëndësishme që janë realizuar në bashkëpunim me komunat, komunitetet, OJQ-të, dhe shoqërinë civile.

Në përurimin e Broshurës së CIMIK-ut nga MFSK-FSK, do të marrin pjesë Ministri i FSK-së, Agim Çeku, zëvendësministri, Muhamet Latifi, komandanti i FKS-së gjenerallejtënant, Kadri Kastrati, zëvendësministri Bejtush Gashi, zëvendësministrja Jasmina Vasic, sekretar i përgjithshëm, Shkelzen Sylaj, Gjeneralmajor, Rrahman Rama, gjeneralbrigade, Zymer Halimi, Haxhi Shala, komandanti i BMO-së, kolonel Ilaz Dërguti si dhe oficerë të lartë të FSK-së, dhe përfaqësues të Departamenti për bashkëpunim Civilo-Ushtarak (BCU-së).

Po ashtu, do të marrin pjesë edhe kryetarët e komunave në të cilat BCU-ja ka zhvilluar aktivitet, përfaqësues të lartë të NAT-it, Ambasadës amerikane, atashe ushtarakë, kryetari i komisionit parlamentar për mbikëqyrje të FSK-së, Ahmet Isufi, përfaqësues nga ky komision si dhe përfaqësues të organizatave vendore dhe shoqërisë civile.

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1082 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Parashikimi i motit për pesë ditët në vazhdim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se java e ardhshme parashihet të jetë me kushte të paqëndrueshme meteorologjike. Në njoftimin e IHMK-së bëhet...

Lajmet e Fundit