3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Pritje të gjata të mërgimtarëve në kufi me Serbinë

Kufi me Serbinë-kolonaPolicia kufitare e Kosovës njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë krijuar kolona dhe pritje të gjata në dalje nga e Kosova në drejtim të Serbisë. “Pritjet më të theksuara janë kryesisht në Merdar dhe Dheu i Bardhë”, njofton policia.

Krijimi i kolonave është shkaktuar si rezultat i fluksit të madh të automjeteve, por edhe i problemeve, procedurave që aplikon pala serbe me plotësimin e formularëve hyrje- dalje gjatë kalimit kufitar.

Më Shumë

Vërmicë, parandalohet kontrabanda me ushqime të detit

Në pikëkalimin kufitar të Vërmicës është parandaluar një rast i kontrabandimit të produkteve ushqimore. Dogana ka njoftuar se pas ndalimit dhe kontrollit të një automjeti...

Burri i Shkurte Fejzës u godit në Prizren nga vetura- Policia thotë se është jashtë rrezikut për jetë – detaje tjera

Policia e Kosovës ka konfirmuar se Hajrush Behluli, burri i këngëtares Shkurte Fejza është goditur sot nga një veturë në rrugën “Adem Jashari”, në...

Lajmet e Fundit