26.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Prizren, 14 aktakuza kundër 18 personave

Prokurori i Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur 44 aktakuza kundër 52 personave për vepra të ndryshme penale.

 

Ndërsa, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë ndaluar dhjetë persona, si dhe është parashtruar një kërkesë për caktim të paraburgimit ndaj një personi.

Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit ka ngritur gjashtë aktakuza kundër 6 personave për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur 14 aktakuza kundër 18 personave, për vepra të ndryshme penale.

E Prokuroria Themelore e Pejës, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit ka ngritur 12 aktakuza kundër 12 personave.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka ngritur katër aktakuza kundër gjashtë  personave, për vepra penale të ndryshme. Ndërkaq, Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur tetë aktakuza kundër tetë personave, për vepra të ndryshme penale.

Ekipi belg i ofron kontratë Eden Hazard-it

Eden Hazard thuhet se është në shënjestër të Royale Union Saint-Gilloise dhe belgu po shqyrton këtë lëvizje. Hazard u lirua nga gjiganti spanjoll Real Madrid...

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

Lajmet e Fundit