13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Prizren/ Arrestohet i kërkuari për vrasje në tentativë, dërgohet në vuajtje të dënimit prej 4 vite e 100 ditë

Policia në Prizren, të martën ka arrestuar dënuarin E.Xh nga ana e gjykatës, i cili kërkohej për tri vepra penale, atë të vrasjes në tentativë, shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm dhe armbajtje pa leje. Ai do të vuajë dënimin prej 4 vite e 100 ditë.

E.Xh (1977) po kërkohej në bazë të urdhëresës me shkrim të Gjykatës Themelore në Prizren.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga një komunikatë nga ana e Policisë së Kosovës (PK), raporton “Betimi për Drejtësi”.

Sipas policisë, i njëjti është arrestuar pas një pune operativo-teknike e rrjedhur nga një informatë inteligjente.

“Me vendim te gjykatës dërgohet në vuajtjen e dënimeve me kohëzgjatje prej 4 vite e 100 ditë burg.”, thuhet në njoftim. 

Më Shumë

Një tym i errët u ngrit mbi Paris ndërsa një zjarr shpërtheu në “tregun më të madh të ushqimit të freskët në botë”

Një tym i errët u ngrit mbi Paris të dielën nga flakët e një magazine në një treg masiv prodhimesh që furnizon kryeqytetin francez...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit