15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Prizren, arrestohet për sulm ndaj një gruaje dhe vëllait të saj

Një burrë në Prizren është arrestuar nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht një grua dhe vëllanë e saj.

Sipas Policisë, i dyshuari ishte në lidhje krushqie-miqësie të mëhershme me viktimat.

“Viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë marrë tretman mjekësor”, ka njoftuar PK.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje, thuhet tutje në njoftim.

Më Shumë

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Lajmet e Fundit