9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Berisha: Protesta e 7 korrikut, gjigante

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Sali Berisha, në një deklaratë për mediat theksoi se protesta e 7 korrikut, do të jetë masive.

“Kam një numër. Do të jetë gjigante, masive. Por nuk merrni dot kurrë nga unë parashikime në përqindje dhe numër. Skenarët e protestës janë të qarta. Është betejë për lirinë dhe kundër padrejtësive të mëdha”, u shpreh ai.

Gjithashtu, paralajmëroi që policia të mos bëjë presion dhe mos t’i provokojë protestuesit.

“Një thirrje për çdo shqiptar të bashkohet nesër në protestën e 7 korrikut, për të kërkuar dorëheqjen dhe largimin e Edi Ramës dhe qeveritarëve të qeverisë së tij nga pushteti. Situata është jashtëzakonisht e ndezur. Pakënaqësi dhe urrejtja për këtë qeveri ka rrokur qiellin. Pandjeshmëria e saj është gjithashtu po kaq e madhe”.

Më Shumë

Liberalizimi i vizave, Kurti: Më shumë qytetarë po kthehen në Kosovë sesa që largohen

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LV-së ka thënë se prejse ka...

Durrësi qyteti më i nxehtë deri në 2040-ën, në mesin e tyre edhe Prizreni

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë bën të ditur se nxehtësia ekstreme në qytetet e Ballkanit Perëndimor është përkeqësuar ndjeshëm dhe valët e të...

Lajmet e Fundit