16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Prizren, çel siparin edicioni i parë i Festivalit Ndërkombëtar i Teatrit në Ambient të Hapur

Mbrëmë në Prizren, filloi edicioni i parë i Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit në ambient të hapur, “PrizrenFest”.

Deri më 4 gusht 2022, në shtatë skena të ndryshme teatri, do të realizohen dhjetë shfaqje: nga Italia, Rumania, Turqia, Bosnja dhe Hercegovina, Shqipëria dhe Kosova.

Përveç shfaqjeve, do të realizohen edhe panele diskutimi, punëtori dhe ekspozita të ndryshme në kuadër të programit plotësues të feativalit.

“PrizrenFest”, krahas festivaleve dhe ngjarjeve të tjera kulturore të cilat po mbështeten nga Komuna e Prizrenit, padyshim po e rikthejnë qytetin tonë në hartën e qyteteve kulturore./ PrizrenPress.com

May be an image of 9 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Sot Ferizaj-Liria, cila skuadër do të jetë pjesë e Superligës?

Stadiumi “Zahir Pajaziti” sot do të presë duelin mes Ferizajt dhe Lirisë së Prizrenit. Ferizajasit dhe prizrenasit do të përballen në sfidën e barazhit për...

Nagavci tregon se si do të bëhet identifikimi i shkathtësive tek nxënësit e Kosovës

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka njoftuar se kanë përgatitur Udhëzimin Administrativ (UA) për këshilltarët për karrierë në Institucionet e arsimit profesional dhe se...

Lajmet e Fundit