9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Prizren/ E sulmon gruan për shkak xhelozisë

Një grua e ka denoncuar bashkëshortin e saj për dhunën fizike e psikike në policinë e Prizrenit.

Viktima ka raportuar se për shkak të xhelozisë, burri i saj e ka sulmuar pas mesnate me grushte, duke i shkaktuar lëndime trupore, por edhe frikë e shqetësim – për çka u detyrua të kërkojë ndihmën e policisë.

Si rezultat i raportimit të rastit, policia e ka arrestuar të dyshuarin, i cili më pas është shoqëruar në stacion policor, ku u intervistua lidhur me veprën me të cilën ngarkohet.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të dërgohet në mbajtje dhe ndaj tij të iniciohet rasti për “Dhunë në familje”.Sinjali

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Kjo është gjendja në Brezovicë, bora ka zbardhur pothuajse gjithçka

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës gjatë kësaj jave njoftoi se të shtunën dhe të dielën në vend do të ketë reshje shiu e bore. Pothuajse të...

Arrestohet i dyshuari për blerjen e arit nga grabitësit në Suharekë

Tashmë është arrestuar edhe personi që dyshohet se ka blerë arin e vjedhur nga grabitësit në argjendarinë në Suharekë.   https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-nje-mesimdhenes-e-te-lendes-se-matematikes/

Lajmet e Fundit