-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Prizren: E grushton bashkëshorten, një muaj në paraburgim

Dhuna-fizikeGjykata Themelore në Prizren ka marrë vendim që të mbajë në paraburgim Qerim Shalën nga Prizreni,i akuzuar për lëndim të lehtë trupor.

Zëdhënësja e Gjykatës, Afërdita Kicaj tha se Qerim Shala do të mbahet në paraburgim për 1 muaj.

“Gjatë kësaj kohe pritet që i pandehuri të dalë në gjykim para Departamentit të Përgjithshëm të Gjykatës Themelore”, tha Kicaj.

Gjyqtari i Procedurës Paraprake e miratoi kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit e cila kërkoi mbajtjen në paraburgim të pandehurit.

Shala u arrestua më datën 09.07.2014 nga ora 19.00.

“I pandehuri u akuzua për shkelje të Kodit Penal duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore bashkëshortes, rrezikun se ai mund ta përsërisë veprën penale, pasi i njëjti është recidivist- përsëritës i veprës penale, në shkelje të Nenit 188 par.3. lidhur me pa.1 të KP-së, Gjykata i cakton paraburgim prej 1 muaji”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Vlera e koeficientit 105 euro, mësuesi i merr 588 euro pagë bruto

Sot kryeministrit Albin Kurti, në një mbledhje të Qeverisë së Kosovës, ka treguar se vlera e koeficientit është 105 euro. Në bazë të kësaj page,...

Lajmet e Fundit