1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Prizren, hapet thirrja e dytë për aplikim në programin e bizneseve StartUp – Idea-to-Scale

Komuna e Prizrenit ka hapur thirrjen për aplikim në e inkubimit të bizneseve StartUp në Prizren, një program ndërmarrësie i njohur si “Idea-to-Scale”.

Përparësi në këtë thirrje do të kenë ndërmarrëset gra dhe vajza që dëshirojnë të jenë pjesë e një programi gjithëpërfshirës. Data e fundit e aplikimit për këtë program është 29 tetor 2023.

“Aplikantët e zgjedhur do të kenë mundësinë unike të marrin pjesë në kampin përgatitor për tri ditë me radhë. Mentorët ekspertë dhe profesionistë të fushës do të ofrojnë këshilla dhe udhëzime të çmuara për t’ju ndihmuar ta formoni vizionin tuaj në një koncept të realizueshëm të biznesit. Përfitimet që ju sjellë ky program janë: qasje në resurse, mentorim dhe udhëzim, mbështetje në zhvillim të idesë, si dhe qasje në fonde dhe investime”, thuhet në njoftimin e Komunës së Prizrenit.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Kriteri i kualifikimit janë: mosha mbi 18 vjeç; të kenë një ide biznesi; individë dhe/ose ekipe të frymëzuara që janë të gatshëm të marrin pjesë në aktivitete dhe ngjarje të organizuara në kuadër të programit dhe të jenë të përkushtuar gjatë gjithë kohëzgjatjes së kësaj thirrjeje; të jenë nga Komuna e Prizrenit’ përparësi do të kenë ndërmarrëset gra dhe vajza, bashkëthemeluese me një ide biznesi, produkt ose biznes në faza të hershme.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Grabitësit e argjendarisë në Suharekë sillen në gjykatë

Në Gjykatën Themelore në Prizren i kanë sjellë grupin e grabitësve të argjendarisë në Suharekë. Ky grup i armatosur ka plagosur dy policë, njërin...

Xhaka “Ylli i Javës”

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”.   Ky çmim për javën e 16-të në...

Lajmet e Fundit