23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Prizren: Policia kap mbi 11 kilogramë marihuanë, arrestohet një person (FOTO)

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë ka arritur të kap 11 kilogramë e 100 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë.

Aksioni është zhvilluar në Prizren me ç’rast në pranga ka rënë një burrë rreth moshës 45 vjeçare me inicialet S.T.

I dyshuari sipas informatave të siguruara nga policia i mbante substancat narkotike në shtëpinë e tij.

Siç njofton Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, janë bastisur shtëpia, objektet përcjellëse dhe vetura e të dyshuarit.

Kontrolli është asistuar edhe nga njësitet e anti-drogës së Gjakovës dhe Prishtinës.

“Më datën 03.10.2021, Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Trafikimit të Narkotikëve – Njësia Rajonale në Prizren, përmes rrugëve operative ka pranuar informata relevante nga terreni se i dyshuari S.T (1976) në Prizren, në shtëpinë e tij ka në posedim substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë”.

“Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit, ndërsa me pëlqimin verbal të gjyqtarit të procedurës paraprake është bërë kontrollimi dhe bastisja e shtëpisë, objekteve përcjellëse dhe automjetit të të dyshuarit të lartshënuar. Kontrolli është realizuar me asistim edhe të njësive të antidrogës në Gjakovë dhe në Prishtinë, NJRSH-së në Prizren, Forenzikës nga DRP në Prizren si dhe DKKO-së në Prishtinë”.

Pas bastisjes policia ka konfiskuar si prova materiale:

Dy pushke gjuetie dhe 15 fishekë;

Një pistoletë, me karikatorë të zbrazët;

Një thes i bardhë dhe një thes i zi me trupa të bimës dhe gjethe të cannabis sativa-së me peshe totale 2200 gramë;

Një thes i zi me gjethe të bimës cannabis sativa me peshë totale 2100 gramë;

Substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë (me trup të bimës ) me peshë 1000 gramë;

Një thes i zi me trupa të bimës dhe gjethe të cannabis sativa-së me peshë 1900 gramë;

Substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë 900 gramë;

Bimë e dyshuar cannabis sativa me peshë totale 3000 gramë;

12 bime të cannabis sativa-së të mbjella në zonën e quajtur “LAKE “ afër fshatit Tupec afër lumit Drini i Bardhë;

L

Më Shumë

Drejtori i kompanisë poston foto duke qarë pasi largoi disa punëtorë nga puna

Drejtori Ekzekutiv i Linkedin është bërë lajm  pasi postoi një selfie të tij duke qarë pas pushimeve nga puna që bëri në kompaninë e...

Tottenham nuk dorëzohet, përgatit një ofertë të re për Zaniolon

Antonio Conte kërkon me çdo kusht të ketë nën urdhërat e tij këtë sezon te Tottenham edhe yllin e Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas Calcio MercatoWeb,...

Lajmet e Fundit