18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Prizren: Rrahu nënën dhe e kalli shtëpinë

zjarri ne filipinjeMbrëmë pas mesnatës në Prizren, Policia e Kosovës ka njoftuar se një person nën ndikim të alkoolit ka sulmuar nënën e tijë dhe i ka vënë zjarrin shtëpisë.

“Zjarri është lokalizuar nga zjarrfikësit. I dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”.

Brenda 24 orëve të fundit, sips Policisë së Kosovës, janë arrestuar 16 persona të dyshuar të involvuar në vepra të ndryshme penale.

Më Shumë

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren ngushëllon familjen dhe miqtë e avokatit Rexhep Hasani

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren, Shpresa Emra, ka ngushëlluar familjen dhe kolegët e avokatit Rexhep Hasani, i cili vdiq dje. E nderuara familje Hasani, I...

Prizren, hapen kurse trajnuese të zanatit të filigranit

Filigrani është një nga veprimtaritë më të vjetra në Kosovë, me prejardhje nga shekulli XV dhe që gjendet më së shumti në Prizren, raporton...

Lajmet e Fundit