3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Prizren/ Shpresa Emra pret në takim kryeprokurorin Admir Shala

Kryetaren e Gjykatës Themelore në Prizren, Shpresa Emra, sot e kanë vizituar kryeprokurori Admir Shala, zëvendës kryprokurorja Ariana Shajkovci, si dhe prokurorët Ervehe Gashi dhe Petrit Kryeziu nga Prokuroria Themelore në Prizren.

Kryeprokurori Shala, duke e uruar Kryetarën e sapo zgjedhur, shprehu gatishmërinë për vazhdimin e një bashkëpunim të mirëfilltë me Gjykatën Themelore në Prizren, në kuadër të autorizimeve ligjore që kanë këto dy institucione.

Në këtë takim u diskutuan çështje me interes të përbashkët për të dy institucionet, duke përfshirë bashkëpunimin dhe në veçanti ofrimin e shërbimeve efikase dhe kualitative për qytetarët.

Kryetarja Shpresa Emra foli për rëndësinë që Gjykata dhe Prokuroria të tregojnë efikasitet dhe angazhim të shtuar per rritjen e besueshmërisë së publikut në kêto dy institucione.
Në fund të takimit, kryetarja e Gjykatës tregoi gatishmërinë që në të ardhmen takimet e institucioneve të sigurisë dhe drejtësisë ne Prizren të kenë takime të rregullta.

Në kuadër të bashkëpunimit ndërinstitucional, kryetarja e porsazgjedhur e Gjykatës Themelore në Prizren, në vazhdimësi është duke zhvilluar takime me institucionet me të cilat Gjykata Themelore në Prizren ka bashkëpunim.

Më Shumë

Akuzat për përdhunim, kërkohen 12 vjet burg për Dani Alves

“Çështja Alves” vazhdon të evoluojë dhe futbollisti brazilian, i cili ndodhet në paraburgim të përkohshëm në qendrën e vuajtjes së dënimit “Brians II”, përballet...

Të gjitha grupet e finaleve të Euro 2024

Franca do të ndeshet sërish me Holandën në fazën e grupeve në Euro 2024. Të dy skuadrat ishin pjesë e të njëjtit grup në...

Lajmet e Fundit