18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Prizren: Shtien me armë në ajër gjatë dasmës, arrestohet një person në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren ditën e djeshme, pasi i njëjti në një aheng familjar ka shtënë më armë në ajër.

Sipas Policisë së Kosovës në vendin e ngjarjes janë konfiskuar arma dhe 13 gëzhoja.

Ndryshe, i dyshuari është liruar dhe rasti po vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Sot është ditëlindja e legjendës së futbollit Fadil Vokrri

23 korriku i vitit 1960-të shënon një datë të rëndësishme për futbollin kosovar dhe jo vetëm. Në këtë ditë në Podujevë, lindi Fadil Vokrri, njeriu...

Zjarr në Suharekë, digjet një sipërfaqe prej rreth 10 hektarësh

Si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer për shkaqe ende të panjohura është djegur një sipërfaqe prej rreth 10 hektarë me pemishte, vreshta...

Lajmet e Fundit