11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Prizren, 33 vjeçari e sulmon fizikisht babain e tij

 

Burimet nga Prokuroria bëjnë të ditur se prindi që është në hall me të birin ka vendosur ta raportojë rastin në Polici, ku skajshmërisht i shqetësuar ka rrëfyer për dhunën e ushtruar nga i biri 33-vjeçar.

Sinjali mëson se nga deklarata e tij është kuptuar se djali fillimisht i kishte kërkuar të holla babait të tij dhe pasi ky i fundit nuk kishte pasur para për t’i dhënë është përballur me dhunë. Sipas informacioneve të para, pas zënkës mes tyre, i dyshuari V.B., e ka sulmuar fizikisht prindin e tij, të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore.

 

 

Përballë kësaj situate, viktima kanë kërkuar ndihmën e Policisë, para se të ndodhë diçka më e keqe.

Si rezultat i këtij denoncimi, Policia ka arrestuar dhe shoqëruar të dyshuarin në stacion policor, ku është intervistuar nga hetuesit për veprën me të cilën ngarkohet. Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit dhe është iniciuar rasti si “Dhunë në familje”.

Më Shumë

Lajmet e Fundit