15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Prizrenasja hap dyert për artin bashkëkohor

Në ambientet e Hidroelektranës Prizrenasja u mbajtën një seri aktivitetesh si pjesë e edicionit të katërt të Festivalit Ndërkombëtar të Skulpturës – Sculp Fest.

Ky është rasti i parë kur ky monument i rëndësishëm i trashëgimisë kulturore të Prizrenit të shfrytëzohet për nevoja të komunitetit kulturor.

Restaurimi i Prizrenases është bërë nga CHëB Kosova në partneritet me QRTK Prizren dhe është financuar nga Fondi i Ambasadorit për Ruajtjen e Trashëgimisë / Ambassadors Fund for Cultural Preservation përmes U.S. Embassy Pristina, Kosovo. /PrizrenPress.com/

Prizren/ Shala e Balla zotohen për bashkëpunim në fushën e drejtësisë

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala, ka pritur në takim përfaqësues nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë së Shqipërisë, me të cilët...

Statistikat tregojnë pse Mohamed Salah është një nga lojtarët më të mirë në botë

Mohamed Salah e ka nisur sezonin në mënyrë mbresëlënëse për Liverpool-in, por një statistikë është shfaqur pas fitores së të kuqve kundër LASK-ut që...

Lajmet e Fundit