17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Profesorët, këshilltarë të ministrave

Universiteti i prishtinesMe themelimin e institucioneve të reja qendrore, shumë profesorë të UP-së, përpos që janë bërë ministra dhe pritet të bëhen edhe zëvendësministra, kanë filluar të emërohen si këshilltarë politikë nëpër ministri, ndonëse rektori i Universitet, Ramadan Zejnullahu, ua ka ndalur pagat atyre që nuk mund të kontribuojnë në universitet as me gjysmë orari.

Nga tempi që se si janë duke shkuar punët, duket se UP-ja do të ketë mungesë të stafit akademik, kur dihet se në shumë ministri si këshilltarë politikë janë duke u angazhuar profesorët e UP-së, të cilët janë të kërkuar për t’i këshilluar ministrat e Republikës së Kosovës./KosovaSot/

Më Shumë

Mësimdhënësi i zhgënjyer nga Prizreni: Asnjë cent s’e kam në llogari, këstin e kredisë 150 €

Beqir Letaj, mësimdhënës nga Prizreni i cili ka qenë përkrahës dhe votues i Lëvizjes Vetëvendosje po ndjehet shumë i zhgënjyer me veprimet e fundit...

Moti sot, mëngjes i freskët, temperatura maksimale 23 gradë

Sot mbi vendin tonë do të mbretëron mot relativisht i qetë, por gjatë ditës parashihet të ketë vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin...

Lajmet e Fundit