17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Projeksionet buxhetore për UP-në demantojnë kryeministrin Thaçi

UP-rektoratiAfro pesë milionë euro më pak të hyra buxhetore do të ketë sivjet UP-ja, si pasojë e vendimit të Qeverisë për zbritjen prej 50 për qind të pagesave për semestër, shkruan sot Koha Ditore.

Këto mjete janë premtuar nga kryeministri Thaçi se do të kompensohen prej buxhetit. Mirëpo në KASH askund nuk figuron ky fond mbështetës për UP-në, as për sivjet, e as në tre vjetët e ardhëm.
Madje aty është paraqitur shkurtim i buxhetit për UP-në, në vlerë prej afro katër milionë eurosh, për tre vjetët e ardhshëm/koha ditore/

Më Shumë

Moti sot: Shi, vranësira dhe diell

Për të dielën parashikohet fillimisht gjatë orëve të para të 24-orëshit të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me disa shkarkesa rrufesh, ndërsa dita...

Bernard Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka ndarë çmimin “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 35-të në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Lajmet e Fundit