19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Prokuroria ndjek penalisht pesë deputetë nga Prizreni

Prizren ura e guritPesë deputetë të Kuvendit të Kosovës nga rajoni i Prizrenit janë akuzuar nga Prokuroria për mosdeklarim apo deklarim të rrejshëm të pasurisë.

Nait Hasani, Mursel Haljilji, Duda Balje, Enis Kervan dhe Albert Kinolli akuzohen nga Prokuroria Themelore e Prizrenit për shkak se kanë deklaruar vetëm pagën bazë të deputetit dhe jo të hyrat e tjera nga mëditjet në komisione të ndryshme parlamentare.

Prokuroria e Shtetit i ka prezantuar si suksese në luftën kundër korrupsionit aktakuzat kundër vetëm tre deputetëve dhe disa zyrtarëve të tjerë.

Koordinatorja nacionale kundër korrupsionit, prokurorja Laura Pula ka treguar javën e kaluar në një konferencë për media se në mesin e disa zyrtarëve, Prokuroria ka ngritur aktakuzë kundër tre deputetëve, pa treguar se për çfarë veprash dhe kush janë të akuzuarit. Emrat e tyre nuk i ka bërë publike as kur gazeta ka kërkuar sqarime se kush janë të akuzuarit dhe për çfarë veprash akuzohen ata./Koha Ditore/

Më Shumë

Ish- kandidati për kryetar të Suharekës nga PDK-ja aderon te Nisma

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka prezantuar aderimin më të ri në parti, doktor Murtez Zekolli. Në një konferencë për media të mërkurën, Limaj...

“E futën 6 muaj në psikiatri”, Juli kujton ngjarjen aspak të këndshme të Zef Dedës!

Julian Deda gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP” shpesh herë ka folur dhe ka ndarë kujtime me të atin e ndjerë, aktorin...

Lajmet e Fundit