13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Prokuroria në Prizren, nëntë aktakuza kundër dhjetë personave, gjatë 24 orëve të fundit

Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 48 aktakuza, kundër 54 personave për vepra të ndryshme penale, si dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar për 48 orë, 15 persona të dyshuar.

Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar tre persona të dyshuar.

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar pesë persona të dyshuar në kohëzgjatje prej 48 orëve dhe ka ngritur nëntë aktakuza, kundër 10 personave, për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Pejë, gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar dy persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale. Me aktvendim të prokurorit të shtetit të dyshuarit janë ndaluar 48 për orë.

Prokuroria Themelore në Gjilan, në dy raste të ndara, ka ndaluar dy persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve dhe ka ngritur 27 aktakuza, kundër 29 personave.

Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar dy persona në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe ka ngritur katër aktakuza, kundër katër personave.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka ndaluar një person të dyshuar dhe ka ngritur tri (3) aktakuza, kundër pesë personave, për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur pesë aktakuza, kundër gjashtë personave për vepra të ndryshme penale.

Më Shumë

Haradinaj u propozon deputetëve: Të shkojmë në mocion për të shkarkuar Qeverinë Kurti

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kryeministri i vendit, Albin Kurti është sinonim i “poshtërimit deri në pabesi”. Haradinaj...

Malishevë, gruaja ankohet se një i dyshuar e rrahu dhe i premtoi martesë

Një grua nga Malisheva është ankuar në Policinë e Kosovës se një i dyshuar kishte kryer marrëdhënie seksuale me të, me premtimin se do...

Lajmet e Fundit