20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Protesta në Brazil, afër 100 mijë të vdekur nga virusi

Punëtorët shëndetësorë dhe anëtarët e sindikatës së tregtisë në Brazil kanë protestuar kundër mënyrës së qeverisë për menaxhimin e pandemisë.

Shteti brazilian i është afruar shifrës prej 100 mijë të vdekurve nga koronavirusi, transmeton KOHA.

Punëtorët janë tubuar kundër presidentit Jair Bolsonaro për shkak të qëndrimeve kundër mbrojtjes nga koronavirusi.

Sipas të dhënave të fundit, Brazili ka të konfirmuara 2 milionë e 900 mijë raste dhe 98 mijë e 493 të vdekur nga koronavirusi.

Më Shumë

Parashikimi i motit për këtë javë

Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor...

24-vjeçari nga Rahoveci viktimë e fajdes, ‘shokët’ ia kërkojnë 60 mijë € pasi humbën 36 mijë eurot e investuara në kripto

Dukuria e fajdesë, që nënkupton huazimin e parave të cilat më pas duhet të kthehen me interes shumë të lartë, përveç që përbën vepër...

Mona Liza

Lajmet e Fundit