4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Psikiatri lëshon alarmin mbi shëndetin mendor të Donald Trump

Gjithçka vetëm për të nxjerrë jashtë loje kundërshtarin politik. Kështu e mendojnë republikanët amerikanë, pasi dhjetëra anëtarë të Kongresit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shumë prej të cilëve demokratë, dëgjuan vlerësimet e një profesori psikiatrie në Universitetin Jeil, Bandy Lee.

Ky i fundit foli për shëndetin mendor të presidentit amerikan Donald Trump, i cili sipas tij është alarmues. Zëdhënsja e Shtëpisë së Bardhë, Sanders, i cilësoi skandaloze dhe qesharake vlerësimet e psikiatrit. Ajo shtoi se nëse Trump do të ishte i paaftë të qeveriste ai nuk do të ulej në Shtëpinë e Bardhë dhe nuk do të kishte mundur grupin më të kualkifikuar të kandidatëve që Partia Republikane ka pasur ndonjëherë.

Lee, i cili ka redaktuar dhe librin “Rasti i rrezikshëm i Donald Trump: 27 posikliatër dhe ekspertë të shnëndetit mendor vlerësojnë presidentin”, u dëgjua nga parlamentarët amerikanë, të cilët u shprehën shumë të shqetësuar për sa i përket rrezikshmërisë së presidentit dhe rrezikut të paqëndrueshmërisë së tij mendore.

Psikiatri Lee u shpreh për CNN se Trump po përkeqësohet dhe mund të dalë jashtë kontrollit si pasojë e presionit të presidencës.

Ndërkohë gjatë ditës pritet të dalë në shitje libri i Michael Uolff “Fire and Fury: Inside the Trump White House”. Libri do të dalë para kohe për të shmangur përpjekjet për bllokimin e tij nga Shtëpia e Bardhë, e cila e konsideron si të mbushur me gënjeshtra.

Trump, në reagimin e tij u shpreh se nuk ishte takuar asnjëherë me autorin e këtij libri fals dhe nuk e kishte pranuar në Shtëpinë e bardhë për të folur rreth librit. Sipas tij, ai është një libër me gënjeshtra dhe burime të pavërteta.

Më Shumë

Jasharaj paralajmëron se mund të ketë sërish grevë në janar

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, nuk e ka mohuar se mund të ketë grevë në janar. Një prej zërave më të fuqishëm sindikal, nuk e...

U thirr nga Franca në Kupën e Botës, Frankfurt nxjerr në shitje sulmuesin

Do të duhej një ofertë prej 60 milionë euro për ta bërë Eintracht Frankfurt të mendojë për shitjen e Randal Kolo Muani-t, sipas “Sport...

Lajmet e Fundit