25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Pulse Electronics me kontribut të rëndësishëm në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren

Dyqani “Pulse Electronics” ka dhënë një kontribut të rëndësishëm në Universitetin e Prizrenit ‘Ukshin Hoti’. Duke kuptuar rëndësinë e arsimit dhe teknologjisë në botën e sotme, ata i dhuruan bibliotekës së universitetit 10 kompjuterë dhe laptopë për përfituesit e merituar të bursave.

Qëllimi i tyre është që të fuqizojnë studentët me mjetet që u nevojiten për të pasur sukses. Duke ofruar këto burime, ata shpresojnë të mbështesin udhëtimet e tyre akademike dhe të nxisin një të ardhme më të ndritshme.

“Në Pulse Electronics, ne besojmë në kthimin e komunitetit dhe investimin në gjeneratën e ardhshme. Së bashku, ne mund të bëjmë një ndryshim.

Faleminderit Universitetit të Prizrenit dhe Rektorit Mentor Alishani për këtë mundësi për të mbështetur studentë të tillë të talentuar dhe të përkushtuar.

Le të vazhdojmë të përpiqemi për përsosmëri dhe inovacion në arsim!”, thuhet në njoftim.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  


Më Shumë

IKShPK-ja del sërish me këshilla për mbrojtje nga temperaturat e larta

Temperaturat e larta që po shënohen këtyre ditëve ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për...

Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje

Euro 2024 vazhdon sot me ndeshjet e radhës. Për dallim nga ditët e tjera që janë zhvilluar nga tri ndeshje, në orarin e ditës së...

Lajmet e Fundit