16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Punëtorët e ATK-së vazhdojnë grevën, ndërpriten të gjitha shërbimet për tatimpaguesit

Sindikata e Punëtorëve të Administratës Tatimore të Kosovës do të vazhdojë sot grevën e pezulluar të datës 20 maj të këtij viti, duke ndërprerë të gjitha shërbimet për tatimpaguesit.

Vendimi për vazhdimin e grevës, sipas kësaj sindikate, është marrë pasi që Ministria e Financave nuk u është përgjigjur atyre në lidhje me kërkesat e adresuara, as pas shkresës së fundit, të dërguar më 9 qershor 2021.

Përmes kësaj shkrese, Sindikata e Punëtorëve të ATK-së, kishte kërkuar nga Ministria e Financave:

1. Krijimin e kushteve të punës;

2. Propozim ndryshimin e statusit të Administratës Tatimore të Kosovës;

3. Kompenzime të tjera të shpenzimeve (sipas kërkesave paraprake).

Greva do mbahet në të gjitha Drejtoritë e Administratës Tatimore të Kosovës.

Më Shumë

Muriqi e Muslija në mesin e superyjeve evropiane

Performanca e shkëlqyer e dyshes së Kosovës në duel me Qipron, Vedat Muriqi dhe Florent Muslija nuk ka mundur t’i ik syve të UEFA...

Nën kthetrat e mashtrimit

Prend Ndoja Çdoherë mbeten mister Rrëfimet mbi jetën E kam lexuar kot historinë -Mjegull mbi të vërtetën. Njerëz të mirë të botës Shumë na ndihmuan Miqtë e vërtetë Keq i trajtuam. Për mua,...

Lajmet e Fundit