10.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet

07.09.2022

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prizren

1.

TS 35/10 kV Dragash do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Randobrava (kodi: 30034010) prej ores 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Fshatrat: Randobravë, Retijë dhe Reti e Poshtme.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi/përforcimi i shtyllave, shtrëngimi i përçuesve.

2.

TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Komuna Mamushe (kodi: 30034005) prej ores 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: fshatrat: Mamusha, Medevec, Sërbicë e Ulët, Sërbicë e Poshtme dhe Zojz.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Më Shumë

Nëna e djalit të Ronaldos i nënshtrohet himenoplastikës për të rifituar virgjërinë

Nëna e njërit prej djemve të Ronaldo Nazario, Michel Umezu, ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ka bërë një himenoplastikë për të...

Kushaj i SBAShK-ut: Nuk besoj që do ta rikthejmë grevën

Anëtari i kryesisë së SBAShK-ut, Reshit Kushaj, deklaroi se nuk beson që do të rikthehen në grevë nëse nuk ekzekutohen pagat për mësimdhënësit grevistë. Për...

Lajmet e Fundit