17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Broja i shpall “luftë” Aubameyang

Armando Broja është gati të luftojë me Pierre-Emerick Aubameyang për minuta aktivizim te Chelsea, pasi ka injoruar raundet e rregullta të bisedimeve për t’u transferuar diku tjetër në merkaton e kësaj vere.

Sulmuesi 20-vjeçar shijoi një huazim produktiv te Southampton sezonin e kaluar dhe u lidh me një lëvizje diku tjetër këtë verë, pasi ai përballet me konkurrencë të ashpër për të luajtur në “Stamford Bridge”.

Në vend që të ikë nga kjo sfidë, ylli shqiptar është angazhuar për një kontratë të re 6-vjeçare. Broja e shpjegoi kështu qëndrimin te Chelsea: “Ju shihni spekulime nëpër lajme, por unë jam këtu te Chelsea dhe kam nënshkruar kontratën e re.

Jam i kënaqur që jam në këtë klub të mrekullueshëm. Unë kam qenë gjithmonë një djalë me vetëbesim, kështu që është e rëndësishme ta mbaj këtë optimizëm. Ndihem sikur mund ta ndihmoj shumë ekipin. Do të bëj më të mirën në fushë dhe jashtë saj, në çdo mënyrë që të mundem. Besoj se mundem”.

Broja ka luajtur vetëm 69 minuta futboll në Premier League këtë sezon dhe tani duhet të konkurrojë me nënshkrimin e fundit, Aubameyang, për të udhëhequr sulmin e Thomas Tuchel. Chelsea është ende në pritje të leje-kalimit për ish-sulmuesin e Arsenalit, ndërsa gabonezi kërkon edhe një maskë mbrojtëse për fytyrën, pasi iu thye nofulla gjatë një vjedhjeje në shtëpinë e tij në Barcelonë.

Broja, një sulmues shumë i vlerësuar, shënoi nëntë gola për Southampton sezonin e kaluar, por ende është në pritje të një përpjekjeje të parë konkurruese për Chelsea. Mundësia e tij e radhës mund të vijë në hapjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve kundër Dinamo Zagrebit, të martën.

Lautaro mund të largohet nga Interi për 100 milionë euro

Po shkëlqen këtë sezon, Lautaro largohet nga Interi për 100 milionë euro. Oferta stratosferike ka arritur, Lautaro largohet nga Interi. Lautaro Martinez është sulmuesi më i...

Bashkëjetoi me të miturën, arrestohet një person në Prizren

Është arrestuar një person në Prizren, pasi i njëjti dyshohet se ka bashkëjetuar me të një të mitur.   Policia bën të ditur se e mitura...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit