16.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Qeveria ndan 1 milion e 608 mijë euro për 14 projekte kapitale të MZhR-së

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të mërkurën, ka miratuar Projektligjin për Organizimin e Tregut për Produktet Bujqësore.

Ministri i Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, tha se ky projektligj trajton Projektligjin e Zbatimit të Tregut në Kosovë, inspektimin në prodhimin e produkteve bujqësore, zhvillimin e produkteve bujqësore, mbështetjen e zbatimit të protokollit etj.

Gjithashtu, është miratuar Propozim-vendimi për rialokimin e mjeteve buxhetore në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal për katërmbëdhjetë projekte kapitale në përputhje me Marrëveshjet e Mirëkuptimit të nënshkruara nga Ministri i MZhR-së dhe Kryetarët e Komunave për të cilën janë ndarë 1 milion e 608 mijë euro.

Më Shumë

Parashikimi i yjeve, kjo është shenja më me fat për sot

Dashi Ju do keni një dëshirë të madhe për të bërë gjëra dhe për të ndarë momentet e dashurisë edhe nëse nuk e dini se...

Vrasja mizore e 2016-ës në Suharekë, dëshmitarja mohon se me të ndjerin ka pasur raporte jo të mira

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, është dëgjuar dëshmitarja Nurije Ademi, e cila ka mohuar se me të ndjerin A.B kanë pasur raporte...

Lajmet e Fundit