10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Qeveria i quan “grumbulluese” qendrat e votimit të Serbisë në Kosovë

zgjedhjet5Serbët e Kosovës do të mund të votojnë për zgjedhjet parlamentare të Serbisë më 16 mars në 10 qendra votimi, që do të hapen nga misioni i OSBE-së, e të cilat zyrtarë të Qeverisë së Kosovës i kanë quajtur grumbulluese
Të ashtuquajturat vende për grumbullimin e votave do të shërbejnë si qendra votimi për serbët në Kosovë, të cilët të dielën do të votojnë për zgjedhjet parlamentare të Serbisë – shkruan Koha Ditore.

Dhjetë të tilla do t’i hapë OSBE-ja, ku do të jetë i angazhuar një staf prej 400 njerëzve për të ndihmuar votuesit.

Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës rolin e OSBE-së e kanë cilësuar vetëm teknik, ndërsa njohësit e proceseve zgjedhore e kanë quajtur kundërkushtetues.

Më Shumë

LIVE|Kosova e humb ndeshjen që dukej e fituar

Kosova e kishte në dorë fitoren ndaj Irlandës së Veriut, por Muriqi, Bytyçi dhe Zeneli, nuk janë treguar finalizues të mirë secili në nga...

Punime në rrjet/ Këto vende në Prizren nuk do të kenë rrymë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet 28.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 kV Krusha  (kodi: 30034011) prej orës10:00 deri në...

Lajmet e Fundit