12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Qeveritë tash e tutje do ta kenë më vështirë

isa mustafa thaci ,shalaPërfaqësuesi i Institutit për Studime Ligjore dhe Demokratike, Flamur Hyseni, ka thënë se deri më tani qeveritë tona kanë përmbyllur procese të rëndësishme shtetkrijuese dhe të natyrës politike.

Ai për ‘Epokën e re’, ka thënë se tash e tutje secila qeveri do ta ketë më vështirë se tjetra, pasi do të përballen me kërkesat e popullatës.

Duke folur për migrimin ilegal, Hyseni ka thënë se duhet t’i kuptojmë shqetësimet e qytetarëve.

“Qytetarët nuk janë të kënaqur me atë që kanë këtu, prandaj kanë të drejtë të kërkojnë më mirë. Problematike është kur fillon heqja dorë nga shtetësia”, është shprehur Hyseni.

Më Shumë

Komuna e Prizrenit ofron mamografi falas kundër kancerit të gjirit

Më 1 tetor fillon fushata vjetore, ndërkombëtare e vetëdijesimit për luftën kundër kancerit të gjirit ku përmes manifestimeve dhe aktiviteteve të ndryshme të shoqërisë...

Haradinaj: Ndale grevën ose jep dorëheqje Albin Kurti, boll ma!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti të bëjë zgjidhje për grevën në arsim, ose të jap dorëheqje. Haradinaj...

Lajmet e Fundit