10.8 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shtator, 2021

Quni: Asnjë investim nuk është bërë në Planejë dhe Gorozhup të Hasit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit,Anton Quni, vizituar fshatin Planejë dhe Gorozhup të Hasit.

Ai, nga banorët e dy fshatrave është informuar për problemet me të cilat përballen.

“Qytetarët atje ndihen të lënë pas dore nga qeveria lokale”, tregon Quni.

“Asnjë investim nuk është bërë, ndërkohë që infrastruktura rrugore që është shkatërruar në masë të madhe, paraqet rrezik për jetën e qytetarëve”.

“Ju mungojnë edhe hapësirat shkollore, dhe kërkesat e banorëve për një aneks shtesë, as që janë përfillur”.

|Biseduam gjatë e shtruar, ne do t’ju dalim në ballë kërkesave të tyre”.

“Ata e dinë që ne e mbajmë fjalën, sepse jemi të përgjegjshëm karshi besimit që na e japin”.

“Së bashku do t’ia dalim të nisim një etapë zhvillimi e përparimi për komunën e Prizrenit, do ti largojmë këta që keqpërdorën besimin qytetar dhe nuk bënë gjë për katër vite”./PrizrenPress.com/

Mund të jetë një imazh i pemë, monument dhe ambiente të jashtme

Më Shumë

Prizren, tre vëllezër rrihen mes vete

Tre vëllezër në Prizren janë rrahur mes vete pas një mosmarrëveshjeje, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur të mërkurën, rreth ores 20:40. Sipas raportit të Policisë së...

Për tri ditë në Kosovë, 68 viktima nga koronavirusi

68 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, për tri ditë në Kosovë, ndërkaq 4 mijë e 290 të tjerë kanë rezultuar...

12-vjeçarja bënë vetëvrasje pasi u përdhunua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Merseyside, të Anglisë, ku një vajzë në moshën 12 vjeçare, ka vrarë veten pasi është përdhunuar. Sipas medias...

Punëtorët nga Kosova rrahen me shufra hekuri dhe pastaj nxjerrin armët në Itali

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë mëngjes në qendër të Triestes në Itali, pranë një lokali. Të paktën 8 persona kanë mbetur të...

Sonte në “Fadil Vokrri” djemtë e Kosovës duan fitore kundër Greqisë

Kosova sonte përballet me një test mjaft të vështirë në shtëpi kundër Greqisë, në ndeshjet kualifikuese për botëror, me fillim nga ora 20:45. Dardanët në...

Haskuka e kërkon votën për mandatin e dytë në Hoçë të Qytetit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka ka filluar të kërkojë votën për mandatin e dytë të kryetarit të Prizrenit. Ai, është takuar me strukturat e...

Djali rrah babanë në Suharekë

Një burrë në Suharekë ka njoftuar policinë se është sulmuar fizikisht nga djali i tij. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar...

Boksieri Luan Krasniqi propozohet për Ambasador të Kosovës në Gjermani

Ish-zëvendësministri Gani Dreshaj ka propozuar ish-boksierin Luan Krasniqi për Ambasador të Kosovës në Gjermani. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Dreshaj ka...

Kujtim Gashi i thur elozhe Shaqir Totajt

Ish-ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i ka thur elozhe kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj. Gashi, i...

Quni dëgjon ankesat e banorëve të fshatit Gjonaj dhe Romajë të Hasit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka dëgjuar ankesat e banorëve të fshatit Gjonaj dhe Romajë të Hasit. Sipas tij, hasjanët janë...

3 shenjat që bien në dashuri më shpejt

3. Dashi Kjo mund të jetë befasuese për disa, por ju dashuroheni shumë shpejt, Dashi. Ju e doni aventurën, e doni risinë dhe i doni përvojat...

Pse tradhtojnë meshkujt dhe si të reagoni në këto raste

Rreth një në pesë burra pranojnë se kanë tradhtuar partneren e tyre, sipas një studimi nga “The Sun”, dhe tetë për qind prej tyre...

Haskuka: UÇK-ja ka bërë një luftë të drejtë dhe çlirimtare

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, në ditën e dytë të aktiviteteve kushtuar Epopesë së Vërrinit, ka bërë homazhe në varrezat dhe lapidarët e dëshmorëve...

Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së, Haxhi Hasan Muhadri

  Ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Haxhi Hasan Muhadri nga Damjani i Hasit. Ai ishte njëri ndër luftëtarët e ditëve të para të UÇK-së në...

Gastronomët kërkojnë që të ndryshohet kjo pikë nga masat

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës thotë se vendimi i Qeverisë për shtrëngimin e masave, më saktësisht pika ku flet për punën e gastronomëve, është...

Vërmicë: Policia arreston tre persona për përfshirje në kontrabandim me emigrant

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në Vërmicë. Ata dyshohet se janë të përfshirë në veprën penale ” Kontrabandim me emigrant”. Ky aksion është...

Lajmet e Fundit