25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Rahovec: Nderohen heronjtë Selajdin Mullabazi-Mici dhe Xhelal Hajda-Toni

Në shënimin e 19-të vjetorit të rënies së Heronjve të Kombit Xhelal Hajda-Toni, Selajdin Mullabazi-Mic dhe dëshmorëve Hamdi Hajrizi, Bektesh Haliti dhe Nezir Ymeri nga Vushtrria, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi me bashkëpunëtorë, familjarë dhe zyrtarë të OVL e UÇK-së sot kanë bërë homazhe.

Me këtë rast, janë vënë kurora lulesh në vendin e rënies tek udhëkryqi mbi fshatin Opterushë dhe tek shtatoret e dy Heronjve të Kombit në qytetin e Rahovecit.

Kapiteni i Ballkanit ftohet nga Mali i Zi

Edhe zyrtarisht kapiteni i Ballkanit Edvin Kuç, ka marr ftesë nga Kombëtarja e Malit të Zi. Kuç do të jetë pjesë e skuadrës malazeze për...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Do të ketë rritje të lehta të temperaturave maksimale. “Minimalet do...

Lajmet e Fundit