11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Rahoveci apo Prishtina e Re në Superligë

Sonte (e shtunë) do të zhvillohet ndeshja e dytë e “play-out”-it ndërmjet Rahovecit dhe Prishtinës së Re. Në takimin e parë të zhvilluar në kryeqytet fitore shënuan prishtinasit me rezultat 93:89, duke i befasuar të gjithë.

Kryeqytetasit përfunduan garat në vendin e dytë të Ligës së Parë si dhe ishin finalistë të “play-off”-it, ku pësuan nga Vëllaznimi i Gjakovës, që siguroi një vend në Superligë, ndërsa rahovecasit u renditën në vendin e shtatë të elitës, duke garuar në “play-out”. Takimi i parë ishte shumë i barabartë, ndërsa ndeshja e dytë do të jetë vendimtare se kush do të sigurojë një vend në Superligë për edicionin e ardhshëm.

“Vreshtarët” duhet të shënojnë fitore me më shumë se katër pikë dallim në mënyrë që të mbesin pjesë e elitës së basketbollit, kurse nëse prishtinasit fitojnë ose pësojnë humbje të ngushtë, atëherë për herë të parë do të garonin në Superligë.

Të shtunën takohen:
20:30 Rahoveci – Prishtina e Re

Më Shumë

Agjentja e Pogbas: Ai po stërvitet për t’u rikthyer në fushë

Nga e premtja e 16 shkurtit, çdo moment mund të jetë i duhuri për dëgjimin e Paul Pogbas para Gjykatës Kombëtare Anti Doping. Avokatët e...

33 vjet nga rrëzimi i shtatores së Enver Hoxhës

Para 33 vjetësh, më 20 shkurt 1991, dhjetëra mijëra qytetarë u ngritën për ta shembur simbolin e komunizmit, pak muaj pasi regjimi i vjetër...

Lajmet e Fundit