13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Rahoveci bëhet me tre tunele dezinfektuese (FOTO)

Teqeja e Madhe e Helvetive në Rahovec sot i ka dhuruar Komunës dy tunele dezinfektuese, për të cilat kryetari, Smajl Latifi, shprehu mirënjohje dhe falënderim me anë të një postimi në Facebook.

“Ky tunel ka sistem automatik (me senzor), i cili aktivizohet posa të kalohet nëpër të, dhe tani e tutje mund të shfrytëzohet nga të gjithë qytetarët, para se të marrin shërbimet e tyre pranë Administratës Komunale në Rahovec”.

“Shejh Besim Shehu, një tunel dezinfektues të formatit të tillë, po ashtu e ka vendosur edhe pranë Teqesë së Madhe të Halvetive në Rahovec, i cili mund të shfrytëzohet nga të gjithë ju të nderuar bashkëqytetarë”, ka shkruar Latifi.

Para pak ditësh në këtë qytet ishte vendosur tuneli i parë i këtij lloji, duke u vënë në dispozicion për të gjithë qytetarët.

 

 

Më Shumë

Abdixhiku: Reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare, pasojë e keqveprimeve diplomatike dhe strategjike të Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, para deputetëve në Kuvend, foli për situatën në veri dhe reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare në lidhje...

Vranësira e intervale me diell, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes,...

Lajmet e Fundit