16.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Rahoveci debuton me ndeshje ndaj skuadrës çeke

KH Rahoveci është duke u përgatitur për debutim në garat evropiane. Dhe vreshtarët të martën e kanë mësuar kundërshtarin e parë evropian.

Përballë Rahovecit në raundin e dytë të Kupës Evropiane do të jetë skuadra çeke, Karvina.

Ndeshja e parë do të luhet në Rahovec, ndërsa e dyta në Çeki. Ndeshja në Rahovec është më 29 apo 30 tetor, ndërsa në Çeki më 5 apo 6 nëntor.

Më Shumë

Artan Abrashi kryetar i ri i degës së VV-së në Prizren

Artan Abrashi është kryetar i ri i degës së VV-së në Prizren. Këtë e konfirmoi para pak çastesh zyrtari i kësaj partie në kryeqytetin historik, Adem Shabanaj. Ky i fundit,...

Neymar u largua nga intervista – pas pyetjes për Kylian Mbappé

Neymar ka shkaktuar një bujë të madhe me përgjigjen e tij ndaj një pyetjeje në lidhje me bashkëlojtarin te Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Braziliani startoi...

Lajmet e Fundit