6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Raphinha pritet të largohet nga Barcelona dhe të rikthehet në Premier Leauge

U transferua për 58 milionë euro në në verën e kaluar, por aventura e Raphina-s me Barcelonën mund të përfundojë më shpejtë se sa ishte menduar.

Mediat spanjolle shkruajnë se braziliani mund të largohet nga Katalunia në verën e ardhshme dhe mund të rikthehet në Premier Leauge.

Sipas mediave në Spanjë, Raphina mund t’i bashkohet skuadrës së Newcastle United apo Chelsea-t.

Pra, pavarësisht se u transferua me shumë bujë në Barcelonë, ai ende nuk po arrin ta sigurojë vendin e titullarit në formacionin e Xavi-t dhe mbetet “zëvendësues” i Ousmane Dembele-s.

Ky i fundit mungon në ndeshjet e fundit, andaj Raphinha është duke e zëvendësuar, madje kundër Athletic Bilbao-s braziliani e shënoi golin e vetëm të fitores.

Kujtojmë që 26-vjeçari është i kontraktuar me Barcelonën deri në verën e vitit 2027.

Albanian Post 

Më Shumë

Përfundon zgjedhja e kryetarëve dhe këshillave të bashkësive lokale në Prizren

Pas dy muajsh pune intensive dhe angazhimit të ekipit të kryesuar nga Drejtori i Administratës së Komunës së Prizrenit, Edin Shehu, ka përfunduar me...

Malishevë: Arrestohet një person për sulm seksual

Një person është arrestuar nga policia në Malishevë. Ai dyshohet se e ka sulmuar seksualisht një femër. Rasti është raportuar të mërkuren, më 17 prill rreth...

Lajmet e Fundit