1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë.

Sipas njoftimit të IHK-së, temperaturat minimale do të jenë nga – 2 deri në 1 gradë, ndërsa maksimalet e ditës do të jenë nga 16 deri në 20 gradë Celsius, përcjell Klankosova.tv.

Gjatë këtyre pesë ditëve parashihet të  fryjë erë kryesisht nga jugu dhe verilindja  me shpejtësi 1-7 m/s.

Më Shumë

Roberto: Do ta mirëprisnim Messi-n me krahë hapur

Mesfushori i Barcelonës, Sergi Roberto, nuk mund ta kuptojë pse tifozët e PSG-së do ta sulmonin Lionel Messin. Messi, 35 vjeç, u sha nga tifozët...

Nis takimi Kurti-Borell-Lajçak-Vuçiq

Ka filluar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili po mbahet me ndërmjetësimin e Përfaqësuesit...

Lajmet e Fundit