31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

I raportojnë Begajt

RagipBegaj-kryetariMalishevesDrejtorët e Ekzekutivit në Malishevë kanë raportuar sot për punën e tyre para kryetarit Ragip Begajt.

Në këtë takim ata kanë diskutuar një varg çështjesh, që kanë të bëjnë me angazhimet e përditshme të drejtorive komunale, gjatë javës së kaluar dhe për detyrat në javën në vazhdim.

Gjatë javës së kaluar Ekzekutivi i Malishevës është angazhuar më së shumti në sektorin e arsimit dhe atë të shëndetësisë, ndërsa gjatë javës në vijim, drejtorët kanë paralajmëruar një varg aktivitetesh në sektorët e tjerë.

Nga drejtoria për bujqësi, u bë e ditur se po bëhen të gjitha përgatitjet për subvencionimin e grurit për bujqit, të cilët i plotësojnë kriteret, ndërsa nga ana e drejtorisë së shërbimeve publike, u bë e ditur, se kërkesat për furnizim me ujë për pije, janë në rritje e sipër dhe se kjo drejtori ka intervenuar në disa raste, për t’iu dalë në ndihmë qytetarëve./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Malisheva nënshkruan memorandum bashkëpunimi me AKK-në

Një memorandum bashkëpunimi ndërmjet Agjencisë Kadastrale të Kosovës dhe Komunës së Malishevës është nënshkruar sot me qëllim të zbatimit të Ligjit për Kadastër dhe...

Shaqiri mund të rikthehet në Basel

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Basel, aty ku u formua si lojtar profesionist. “Mendoj se nëse të dyja palët duam me të vërtetë kalimin...

Lajmet e Fundit