12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Rashfordi shihet si zëvendësues i Mbappes

Paris Saint-Germain ka përfshirë Marcus Rashford në një listë të ngushtë të zëvendësuesve të mundshëm për Kylian Mbappe.

Sulmuesi francez javën e kaluar informoi kampionët francezë për vendimin e tij për t’u larguar këtë verë.
Rashford, 26 vjeç, ka qenë prej kohësh i admiruar nga këshilltari i futbollit i PSG-së, Luis Campos, i cili është ngarkuar të shpenzojë 200 milionë euro në vit për të ndërtuar një ekip kompetitiv.

Marcus Rashford nuk po arrin ta gjejë veten te Manchester United dhe lehtësisht mund të ndryshojë ambient në afatin kalimtar të verës.

Paris Saint-Germain do ta humb ndoshta lojtarin më të mirë ndonjëherë në verë dhe atë falas dhe do të mendojë seriozisht për forcimin e ekipit për të arritur një objektiv të kamotshëm, triumfin në Ligën e Kampionëve.

 

Më Shumë

Kuvendi i Prizrenit bart mbi 2 milionë euro në projekte për vitin 2024

Kuvendi i Prizrenit ka miratuar sot bartjen e mjeteve të të hyrave vetanake të rritura nga ato të planifikuara për vitin e kaluar. Shuma e...

Sara Gjordeni shtatzënë- Reagon për herë të parë Bardhi

Sara Gjordeni dhe Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Lajmin e konfirmoi vetë dyshja përmes një postimi në rrjetet sociale. Ishte ish-banorja e...

Lajmet e Fundit