17.8 C
Prizren
E enjte, 9 Shtator, 2021

Reali arrin marrëveshje verbale me Haalandin

Real Madridi thuhet se ka arritur marrëveshje verbale për të nënshkruar me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland.

Norvegjezi është në ‘radarin’ e top klubeve evropiane dhe u kërkua me ngulm këtë verë, por skuadra e Bundesligas vendosi ta mbajë. Haalandiu ka klauzolë lirimi me vlerë 75 milionë euro dhe Real Madrid, Manchester City, Manchester United, PSG dhe Bayern Munchen janë në garë për shërbimet e tij.

Sipas “Diario Madridista”, sulmuesi norvegjez ka arritur marrëveshja verbale me Realin për vitin 2022.

Skuadra nga Madridi e ka respektuar qëndrimin e Dortmundit që ka informuar se Haalandi nuk ishte për shitje, andaj lidhja mes dy klubeve është duke pasur rol të rëndësishëm.

Më Shumë

Arrestohen tre të dyshuar në Prizren për posedim të narkotikëve

Tre persona janë arrestuar në Prizren të hënën me dyshime për posedim të narkotikëve. Policia ka njoftuar se ka marrë informata të dielën se tre...

Totaj: “Bajram Curri” shpërfaq fytyrën e qeverisjes së Haskukës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar bizneset në lagjen “Bajram Curri”. “Në këtë lagje u njoha nga afër me peripecitë...

Kujtim Gashi i thur elozhe Shaqir Totajt

Ish-ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i ka thur elozhe kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj. Gashi, i...

Qytetari në Prizren dorëzon në polici të hollat që gjeti në rrugë

Një qytetar nga Prizreni F.H ka gjetur një shumë të caktuar të hollave në rrugën “Zahir Pajaziti”, në Prizren. Ai menjëherë e ka njoftuar policinë...

Peci: Këtë viti do t’i mbështesim bujqit me 50 milionë €, borxhet ishin 40 milionë €

Ministri i Bujqësisë Faton Peci, ka bër dhpalljen e Programit të Pagesave Direkte për fermerët në vlerë prej 50 milionë euro, për vitin 2021,...

Italia po kërkon punëtorë

Sektori agro-bujqësor në Itali kërkon krah pune dhe i kërkojnë qeverisë italiane miratimin e një drafti të ri ligjor për sjelljen e një fluksi...

Flet babai i të riut nga Prizreni që ia vodhën veturën në Rrugën e Kombit: “Me pistoletë në kokë e nxorën jashtë”

Babai i Meriton Ahmetajt, të riut që mbrëmë iu vodh vetura në Rrugën e Kombit, deklaroi se djalin e tij e kishin kërcënuar me...

SBASHK-u të gatshëm që viti i ri shkollor të nis më 13 shtator, por thotë se vendimin e merr Qeveria

Për shkak të situatës së krijuar me pandeminë COVID-19, viti i ri shkollor ishte shtyrë për datën 13 shtator, por deri tani ende nuk...

“Po më dërgon mesazhe e foto provokative”, një femër në Prizren denoncon rastin e ngacmimit

Një femër në Prizren e ka raportuar dje në Polici, një rast të ngacmimit, shkruan Gazeta Sinjali. Siç mëson Sinjali, viktima ka deklaruar se një...

Prizren, blenë gjësende në market me para të falsifikuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se në një market në Prizren, një person dyshohet se ka blerë gjësende me para të falsifikuar, raporton PrizrenPress Njësitë...

FFK: Nuk ka bileta në shitje për ndeshjen Kosovë-Greqi

Federata e Futbollit të Kosovës njofton se nuk do të ketë bileta në shitje për ndeshjen kundër Greqisë, kjo për shkak të masave të...

Spitali i Prizrenit, 171 pacientë në trajtim nga COVID-19

Bazuar në raportin 24-orësh të klinkave COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim janë 1171 pacientë, 38 më pak se një ditë...

Zjarri në spitalin e Tetovës – Pak muaj më parë ishin konfirmuar gabime gjatë ndërtimit të tij

Një shpërthim i zjarrit që ndodhi mbrëmë në Tetovë, mori jetën e 10 personave, derisa mbetën të plagosur edhe disa të tjerë, shkruan Alsat. Zjarri...

Të lënduarit nga zjarri në Tetovë nisen drejt Shkupit për trajtim mjekësor

Disa nga të lënduarit në Spitalin Modul të Tetovës janë nisur drejt Qendrës Klinike të Shkupit për mjekim të mëtejmë, pas plagëve që kanë...

Lideri i rezistencës Panjshir bën thirrje për kryengritje kombëtare kundër talebanëve

Lideri i forcave të rezistencës në Luginën Panjshir, Ahmad Massoud, i biri i heroit të vrarë të rezistencës sovjetike në Afganistan, ka folur me...

173 pacientë po marrin trajtim mjekësor për COVID-19 në spitalin e Prizrenit

Në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme 1,174 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, 1,054 nga ta janë të konfirmuar me COVID-19, 1017...

Lajmet e Fundit