7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Rexhaj: Muja dhe Kryeziu paraqesin kërcënim për të ardhmen e Prizrenit

Rexhaj ne krushe te vogelKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexha tha në Krueshe të Vogël se kandidatët Ramadan Muja(PDK) dhe Eqrem Kryeziu(LDK) paraqesin kërcënim për të ardhmen e Prizrenit.

“Ramadan Muja dhe Eqrem Kryeziu janë sinonim i besimit tonë të tradhtuar. Rifutja në garë e tyre paraqet kërcënim që e kaluara e jonë të ribëhet në të ardhmen tonë. Një gjë e tillë është e papranueshme. Kjo është arsyeja pse qytetarët duhet ta zgjedhin ndryshimin dhe ky ndryshim bëhet vetëm me Lëvizjen Vetëvendosje!”, tha Rexhaj

Sipas tij, ka përfunduar koha kur qytetarët, mes të shumë të këqijave është dashur ta zgjedhin të keqën më të vogël.

Deputeti i VV-së në Parlamentin e Kosovës,Rexhep Selimi tha se kandidati për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj, gëzon mbështetjen e plotë të Lëvizjes Vetëvendosje!. “Arbëri ka vullnetin, guximin dhe energjinë për ta bërë ndryshim e shumëkërkuar nga qytetarët e Prizrenit”, tha Selimi/PrizrenPress.com/.

Më Shumë

Dokumentari i “Bekim Fehmiut” nga Valmir Tertini do të shfaqet në New York

Filmi dokumentar për Bekim Fehmiun pas premierës në Tiranë e Prishtinë do të prezantohet edhe në New York. Ky dokumentar i cili paraqet copëza dhe...

Nicolo Barella refuzon Manchester Cityn për Interin

Mesfushori i Inter-it, Nicolo Barella do të rinovojë kontratën me zikaltrit, duke refuzuar një ofertë nga Manchester City, thonë raportet nga Italia.27-vjeçari ka qenë...

Lajmet e Fundit