19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Rexhaj: E përhershme duhet të jetë mbështetja e personave më nevoja të veçanta

Rexhaj-hendikosLëvizja Vetëvendosje! në Prizren zhvilloi një vizitë në shoqatën e personave më nevoja të veçanta “Handikos” në Prizren. Menaxheri i Handikosit në Prizren, Shaip Kryeziu, njoftoi për problemet me të cilat ballafaqohen ata si shoqatë, në veçanti për mungesën e mbështetjes institucionale.

Pavarësisht faktit se anëtarësia e kësaj shoqate kap shifrën e 1300 personave, “Handikosi” në Prizren aktivitetin e vetë vazhdon ta siguroj me donacione të ndryshme jashtë mbështetjes institucionale.

Duke falënderuar Kryeziun për angazhimin e tij dhe veprimtarinë humane të “Handikosit”, Arbër Rexhaj, foli për domosdoshmërinë e mbështetjes institucionale për këto kategori, mbështetje e cila duhet të jetë e përhershme në mënyrë që të siguroj kushte solide për zhvillimin e aktiviteteve të nevojshme.

“Me udhëheqjen e VV-së këto kategori do të kenë mundësi shumë më të mira për një jetë dinjitoze”, tha kandidati për kryetar të Prizrenit, Rexhaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto vende në Prizren nuk do të kenë rrymë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet 28.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 kV Krusha  (kodi: 30034011) prej orës10:00 deri në...

Pagat për grevistët do të dalin të hënën

Kryetari i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë të ditur se pagat për shërbyesit civilë që janë në grevë do të ekzekutohen të hënën. Ai, në...

Lajmet e Fundit