2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Kabashi vizitoi “Ekoregjionin” dhe QPS-në në Prizren

LulzimKabashi-ekoregjinoniLulzim Kabashi, kandidati për kryetar të Prizrenit i koalicionit AAK-LDD, ka vizituar sot kompaninë regjionale të mbeturinave “Ekoregjioni”, me ç’rast është pritur nga drejtori i kësaj kompanie publike Nehat Basha, që e njoftoi me sfidat me të cilat po ballafaqohet kompania.

Kabashi premtoi se në të ardhmen, do të ketë koordinim më të ngushtë mes këtij institucioni dhe kuvendit të komunës për evitimin e problemeve të përgjithshme, me të cilat po ballafaqohet ky institucion.

Në vazhdën e takimeve me institucionet shoqërore, Lulzim Kabashi, me bashkëpunëtorët e tij, është takuar sot edhe me zyrtarë të Qendrës Për Punë Sociale në Prizren.

Nuhi Koçinaj, drejtor i QPS në Prizren, e njoftoi Kabashin, me shërbimet të cilat i ofron Qendra Sociale, në mbrojtjen e kategorive të ndryshme duke përfshirë këtu, fëmijët, personat e rritur dhe ata të moshuar.

Ndërkaq, Kabashi u premtoi bashkëpunim më të ngushtë, në koordinimin mes KK dhe QPS por edhe organeve tjera me qëllim të evitimit të të gjitha problemeve evidente, për të mirë të qytetarëve prizrenas./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Qeveria ndan 5 milionë euro për lëndë djegëse për familjet me asistencë

Qeveria e Kosovës ka ndarë 5 milionë euro, si masë shtesë për blerjen e lëndëve djegëse për ngrohje për familjet me asistencë sociale.   “Në mbledhjen...

Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët, mirëpo parashihet edhe rritje e lehtë e temperaturave maksimale. “Mot kryesisht i vranët por me rritje...

Lajmet e Fundit